Blokada antykradzieżowa do automatycznej skrzyni biegów

Coś nie gra...nie gada i nie brzdąka... Poszukaj, popytaj...a znajdziesz na to lekarstwo.
ODPOWIEDZ
flow86
Marka/model:: Audi
Typ: A3
Rocznik: 1999
Kontakt:

Blokada antykradzieżowa do automatycznej skrzyni biegów

Post autor: flow86 » 2013-07-31, 22:08

Witam, macie może jakieś ciekawe pomysły jak zabezpieczyć auto ? bearblocka do automatu raczej nie wstawię, może ktoś coś doradzi ?

Awatar użytkownika
Hubcio
Marka/model:: Audi
Typ: B5
Rocznik: 2000
Kontakt:

Re: Blokada antykradzieżowa do automatycznej skrzyni biegów

Post autor: Hubcio » 2014-06-25, 09:58

Na innym forum czytałem o gościu który wprowadził dodatkowe zabezpieczenie do Opla z automatem, oto fragment:

"po uruchomieniu silnika nie da się ruszyć wajchy z pozycji "P" dopóki nie położysz nogi na hamulcu ja zrobiłem sobie tak: mam dodatkowy ukryty wyłącznik, który przerywa obwód i nawet po wciśnięciu pedału hamulca nie da się ruszyć wajchy biegów, jeśli wyłącznik nie jest włączony jest tam elektromagnetyczna zapadka i jeśli nie dostanie prądu to niestety ale złamiesz wajchę a jej nie ruszysz patrzyłem tak na instalację i żeby podać napięcie potrzebne do ruszenia wajchy"

w sumie zapłacił za całość ok 10 zł :) myślę, że warto, tym bardziej, że nietypowe zabezpieczenia trudniej złamać :)
Pozdro

Awatar użytkownika
dorian
Marka/model:: Audi A6
Typ: B2
Oznaczenie Silnika: C5
Rocznik: 99
Kontakt:

Re: Blokada antykradzieżowa do automatycznej skrzyni biegów

Post autor: dorian » 2015-03-28, 00:58

flow86 pisze:Witam, macie może jakieś ciekawe pomysły jak zabezpieczyć auto ? ?
Ostatnio dużo czytam o znakowaniu auta mikocząsteczkami, tzw. mikroznakowanie czy DNA auta. Ponoć bardzo skuteczne, w przypadku gdy samochód jest kradziony z myślą rozkręcenia na części... Słyszeliście o tej metodzie? Więcej o tym tu: http://www.mikroznakowanie.pl

ODPOWIEDZ