Strona 1 z 1

[A6 C5] Wymiana Concert na RNS-D DX

: 2015-08-08, 21:35
autor: charLeS
Witam,

Wymieniłem swoje radio Concert na RNS-D DX. Wszystko działa bez problemu: podświetlanie, wyłączanie po kluczyku. Oczywiście mam problem z wyświetlaniem RDS na FIS. Posiadam zegary z analogowym zegarkiem. Czy ktoś ogarnięty mógłby mi z tym pomóc? Ponieważ przeczytałem już chyba wszystkie wątki i posty na ten temat ale nigdzie nie jest napisane wprost co potrzebuje i jak się do tego zabrać. Z góry serdecznie dziękuję.

Karol.

Re: [A6 C5] Wymiana Concert na RNS-D DX

: 2015-08-09, 10:13
autor: bloku
Jeśli chodzi o FIS to licznik cały musi być z pełnym FISem - niestety samego wyświetlacza nie zmienisz gdyż płyta cyfrowa jest całkiem inna. Jak już wyposażysz się w nowy licznik potrzebne jest przekodowanie licznika. Po tej operacji RNS-D samo wyłapie wyświetlacz i zostanei tylko kwestia ustawień czy ma wyświetlać czy nie. Jeśli nie czujesz się na siłach aby to zrobić polecam podjechać w Gdańsku na Jaśkową Dolinę - http://www.autoexpert24.pl/?id=kontakt

Re: [A6 C5] Wymiana Concert na RNS-D DX

: 2015-08-09, 10:54
autor: charLeS
Bloku, mam pełny fis na zegarach. Radio Concert wyświetlało mi RDS na FIS. Chyba że chodzi o to że musze mieć zegary od polifta?

Re: [A6 C5] Wymiana Concert na RNS-D DX

: 2015-08-09, 18:51
autor: bloku
Nie musi być. Skoro masz pełny FIS to zobacz czy nie masz wyłączone wyświetlacza - na manetce od wycieraczek masz od dołu przycisk. Jeśli nie to to zostają tylko ustawienia w RNS-D. Wiem, że Paweb miał podobnie w polifcie.